Haber

Sarıgül, İBB Başkan adaylığı tartışmalarıyla ilgili ilk kez bu kadar net konuştu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP’nin İstanbul’un adayı olacağı iddialarına ilk kez yanıt verdi. Değişim tartışmalarıyla ilgili konuşan Sarıgül, Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğunu söyledi.

“O GÖREV İÇİN BİR KEZ ADAY OLDUM”

Fatih Altaylı’ya konuşan CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, şu ifadeleri kullandı:

Bir sürü saçmalık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aday olmayı düşünmüyorum, Cumhurbaşkanı’nın da böyle bir düşüncesi yok. Biz de böyle bir şeyden bahsetmedik. Gündemde böyle bir madde yok. Bir kez o göreve aday gösterildim. Bitti. Sizi temin ederim, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aday olmayacağım. Söz konusu bile olamaz, bir kelime bile değil. Geçmeyecek.

“KEMAL BEY’LEYİM”

Kılıçdaroğlu’na tepkileri ve parti içindeki değişim krizini yorumlayan Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğunu açıkça vurguladı. “Bugün bu tartışmaların dışındayım, Kemal Bey’in yanındayım. Onu destekliyorum. Moral olsun diye Erzincan’a davet ettim. O da kalktı. Ben bir organizatörüm. Keyifli bir gezi düzenledik. Çok takviye aldı, tatmin oldu”sözünü kullandı.

EMİR SARIGÜL’ÜN EYÜPSULTAN ADAYLIĞI İDDİASI

Mustafa Sarıgül, oğlu Emir Sarıgül’ün Eyüpsultan adaylığı hakkında şunları söyledi:

Emir bir erkektir. Yıllardır siyasetin içinde. Evet o yapar. O da kardeşlerine destek oluyor. Eyüpsultan mı yoksa başka bir yer mi bilmiyorum. Kendi işi, kendi siyasi işi. Benimli bir ilgisi yok.

solhanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu